NEWSLETTER
Posielanie noviniek a last minute ponúk na Váš email
Vyhľadávanie
Typ
Krajina
Destinácia
Odchod od
Príchod do
Počet dní
Doprava
Odlet
Kategória
Strava
Cena
Názov hotela
Iba last minute
Iba first moment
Naši partneri :

Za našimi službami a Vašou spokojnosťou stoja silní partneri, pri ktorých sa nemusíte obávať o svoju investíciu do dovolenky:

 

 

Obľúbené destinácie

Dovolenka Egypt  krajina starobilých faraónov s azúrovo modrým morom. Výhodou Egypta je celoročne výborné počasie. K Egyptu patria  pyramídy, nádych orientu, Červené more plné pestrofarebných živočíchov a veľmi prijateľné ceny zájazdov.Viac

 Zobraziť zájazdy egypt

Dovolenka Turecko  Najobľúbenejšia krajina na dovolenky za posledné roky. Dovolenkári si v Turecko vyberajú hlavne pre vynikajúce služby, vybavenosť hotelov a chutnú kuchyňu. Lákadlom sú aj nákupy, zábava, pamiatky a teplé počasie. Viac

 Zobraziť zájazdy Turecko

Dovolenka Bulharsko  Dovolenkárov privádzajú do Bulharska kvalitné služby za nízke ceny, príbuznosť našich rečí a pohostinnosť. V letoviskách je príjemný turistický ruch s množstvom bulvárov, obchodov, reštaurácií, atrakcií.Viac

 Zobraziť zájazdy Bulharsko

Dovolenka Grécko  domovina prvej demokracie a bájneho olympu láka turistov pamiatkami, pokojnou atmosférou, priezračným morom a namodralou romantikou. Výhodou je veľká ponuka pevniny a gréckych ostrovov.Viac

 Zobraziť zájazdy Grécko

Dovolenka Tunis  obľúbené dovolenkové letovisko vďaka príjemnému teplému podnebiu, piesočnatým plážam a čistému moru. Tunisko je ovplyvnené francúskou kultúrou čo nám európanom vyhovuje. Viac

 Zobraziť zájazdy Tunisko

Dovolenka Španielsko  je prekrásna krajina s bohatou kultúrou, členitými pobrežiami, krásnym morom a príjemnou atmosférou, a príjemnými ľuďmi. Dovolenka v španielsku je proste maňána. Viac

 Zobraziť zájazdy Španielsko

Dovolenka Malorka  je najväčší a najzaujímavejší z baleárskych ostrovov, kde si prídu na svoje dovolenkári, ktorý majú radi španielsku mentalitu s nádychom exotiky.

           TOP DESTINÁCIE

Dovolenka Egypt

Dovolenka Egypt - poloha

Egypt sa rozprestiera na severovýchode Afriky na pobreží Stredozemného a Červeného mora. Medzi najvýznamnejšie dovolenkové oblasti Egypta patrí Sinajský poloostrov, ktorý sa nachádza na hranici medzi Afrikou a Áziou. V dobách faraónov bol dôležitou oblasťou hlavne pre zásoby tyrkysu, medi a zlata. Dnes láka turistov predovšetkým bielymi piesočnatými plážami a bohatým podmorským svetom.

K najobľúbenejším a turisticky najnavštevovanejším patrí východné pobrežie Sinaja, kde sa nachádza letovisko Sharm El Sheikh a západné pobrežie Červeného mora s hlavným turistickým centrom Hurghada. V poslednom období  sú ale čoraz viac obľúbené aj oblasti Marsa Alam a Taba.
 

Dovolenka Egypt - počasie

Egypt prevláda horúce a suché podnebie a aj vďaka tomu sa stal obľúbenou dovolenkovou destináciou so zárukou dobrého počasia. To platí pre väčšinu územia Egypta, v mesiacoch december, január  február, tu môže byť chladnejšie , ale aj tak je tam okolo príjemných 20 °C . V letných mesiacoch sa denné teploty pohybujú medzi 35 – 46 °C, v zimných medzi 24 – 30 °C. Kúpanie v egyptskom mori je celoročnou záležitosťou.
Zažiť dážď v Egypte je raritou – Egypt je jednou z najsuch­ších krajín sveta.

>>Aktuálne počasie v Egypte<<
 

Dovolenka Egypt - nákupy

Ako vo všetkých destináciách tohto typu aj v Egypte je základom úspešnosti nakupovania schopnosť zjednávať. Typickým miestom zjednávania sú hlavne bazáre, kde si šikovní turisti dokážu nakúpiť zaujímavé suveníry za veľmi výhodné ceny. Okrem klasických „turistických gýčov“, ktoré sa na Vás valia z každého rohu, sa dajú kúpiť aj naozaj pekné a hodnotné predmety. Najbežnejšie sú výrobky z papyrusu, alabastru, vodné fajky, krabičky na šperky, kované lampy, šatky, tkané odevy, kožené taburetky a rôzne ďalšie výrobky, pochádzajúce zo všetkých kútov Egypta.
 

Dovolenka Egypt - mena

V Egypte je platnou menou egyptská libra. Za 1 EUR dostanete približne 7,90 EGP. >>Aktuálny kurz NBS<<. V Egypte je možné platiť aj eurom, ale vzhľadom na to, že kurz eura je tam o niečo nižší /cca 7 EGP za 1 EUR/, je výhodnejšie zobrať si so sebou platobnú kartu a vyberať si peniaze z bankomatu prípadne platiť americkým dolárom.
Neoplatí sa vyberať alebo meniť príliš vysoké sumy EGP, pretože spätná výmena na EUR nie je možná.
 

Dovolenka Egypt - pasy a víza

Pred odchodom na dovolenku do Egypta si skontrolujte platnosť cestovného pasu. Podľa egyptských zákonov musí byť Váš cestovný pas platný ešte minimálne 6 mesiacov od dátumu návratu z dovolenky. Deti do 5 rokov môžu byť zapísané v pase rodiča, staršie ako 5 rokov musia mať vlastný cestovný pas.

Turistické víza sú u väčšiny cestovných kancelárií zahrnuté v cene zájazdu, ale je možné zakúpiť ich aj priamo na letisku po prílete do Egypta. Ich cena je cca 20,- USD.
 
 
First minute Egypt  využite zľavy až do výšky - 40 % alebo využite možnosť ubytovania pre 2 deti úplne zadarmo
 
Last minute Egypt  zľavy až do -60 % pri nákupe dovolenky na poslednú chvíľu
 
Poznávacie zájazdy Egypt plavby po níle, cesty po pamiatkach starého egypta kúpanie pri mori alebo ich kombinácia

     Dovolenkový raj

 

Online zájazdy od slovenských a zahraničných renomovaných cestovných kancelárii.

 

Hotline: 0905 208 208 

email:  info@dovolenky.com

Geisum Village Hotel
Geisum Village Hotel
Egypt.Hurghada
249 €

2010- 2017 © dovolenky.com 

Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa

www.autoalles.sk   www.autobutik.sk